View single post by Kriss
 Posted: Wed Feb 15th, 2017 01:16 am
PM Quote Reply Full Topic
Kriss
Citizen of nowhere


Joined: Wed Dec 12th, 2007
Location: Parts Unknown
Posts: 10953
Status: 
Offline
Mana: 
Saturday, January 4, 1958 – City Auditorium – Omaha, NE
1) Iron Mike DiBiase fought Ernie Dusek to a draw
2) Lorraine Johnson beat Kay Noble (18:10)
3) Emil Dusek & Ernie Dusek beat Iron Mike DiBiase & Bobby Bruns
4) Texas Death Match: Dick the Bruiser beat Don Leo Jonathan

Thursday, January 9, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Al Lovelock fought Leo Garibaldi to a draw (20:00)
2) Rip Rogers defeated Bulldog Plechas via DQ
3) Wee Willie Davis defeated Country Boy Calhoun (7:37)
4) Judo Jacket Match: Dory Funk defeated Tokyo Joe (21:00)
5) World Heavyweight Champion Dick Hutton defeated Iron Mike DiBiase in three falls

Friday, January 10, 1958 – National Guard Armory – Shamrock, TX
1) Tiny Roe vs. Little Red Feather
2) Iron Mike DiBiase vs. Leo Garibaldi
3) Iron Mike DiBiase & Red Feather vs. Leo Garibaldi & Tiny Roe

Monday, January 13, 1958 – Top o’ Texas Sportsman’s Club – Pampa, TX
1) Joe Christie fought George Scott to a draw (20:00)
2) George Scott & Sandy Scott defeated Iron Mike DiBiase & Joe Christie in three falls
3) Buddy Rogers fought Tokyo Joe to a no contest in three falls

Tuesday, January 14, 1958 – Ector County Coliseum – Odessa, TX
1) Little Red Feather defeated Tiny Roe
2) Buddy Rogers defeated Leo Garibaldi in three falls
3) Dory Funk & Rip Rogers defeated Iron Mike DiBiase & The Great Bolo in three falls (referee: Ray Clements)

Monday, January 20, 1958 – City Auditorium – Albuquerque, NM
1) Danno McDonald defeated Al Szasz
2) Suni War Cloud beat John Simms via DQ in two straight falls
3) World Tag Team Champions Miguel Lopez & Bulldog Plechas beat Rip Rogers & Jim Wright in three falls

Tuesday, January 21, 1958 – Ector County Coliseum – Odessa, TX
1) Don Evans vs. George Scott
2) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas & Dory Funk & Hans Schnabel
3) Rip Rogers vs. Buddy Rogers

Wednesday, January 22, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Bob Geigel defeated Bulldog Plechas via DQ
2) Joe Christie defeated Al Lovelock
3) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas defeated Dory Funk & Bob Geigel in three falls
4) Buddy Rogers defeated Rip Rogers when Rip Rogers was unable to return for the third fall

Thursday, January 23, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Leo Garibaldi fought Rip Rogers to a draw (15:00)
2) Don Evans defeated Al Lovelock
3) Joe Christie defeated Hans Schnabel
4) George Scott & Sandy Scott defeated World Tag Team Champions Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas via DQ in three falls
5) Buddy Rogers (w/ Bobby Wallace) defeated Dory Funk in three falls to win the North American Heavyweight Title (referee: Wee Willie Davis)

Monday, January 27, 1958 – Top o’ Texas Sportsman’s Club – Pampa, TX
1) Sandy Scott defeated Tommy Phelps via DQ
2) Joe Christie defeated Bob Geigel in three falls
3) George Scott & Sandy Scott defeated Iron Mike DiBiase & Tommy Phelps in two straight falls

Tuesday, January 28, 1958 – Ector County Coliseum – Odessa, TX
1) Don Evans vs. unknown
2) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas vs. George Scott & Sandy Scott
3) Buddy Rogers vs. Rip Rogers

Wednesday, January 29, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Tokyo Joe defeated George Scott
2) Johnny Barend fought Bulldog Plechas to a draw (20:00)
3) Sandy Scott & George Scott defeated Al Lovelock & Tokyo Joe in three falls
4) Iron Mike DiBiase defeated Buddy Rogers in three falls

Thursday, January 30, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Johnny Barend defeated Bulldog Plechas
2) Al Lovelock fought George Scott to a draw (15:00)
3) Rip Rogers defeated Hans Schnabel
4) Joe Christie defeated Sandy Scott
5) Iron Mike DiBiase fought Art Nelson to a draw (15:00)
6) Don Evans defeated Tokyo Joe
7) Buddy Rogers defeated Bob Geigel
8) Johnny Barend defeated Joe Christie
9) Don Evans fought Rip Rogers to a double-DQ
10) Buddy Rogers defeated Johnny Barend

Saturday, February 1, 1958 – Bull Barn – Hereford, TX
1) Rip Rogers vs. Bulldog Plechas
2) Iron Mike DiBiase vs. Bob Geigel
3) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas vs. Bob Geigel & Rip Rogers

Monday, February 3, 1958 – City Auditorium – Albuquerque, NM
1) Juan Garcia & Suni Ward Cloud beat John Simms & Doc Sherman in three falls
2) Leo Garibaldi beat Jim Wright via DQ in three falls
3) Rip Rogers defeated Miguel Lopez in three falls

Wednesday, February 5, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Don Evans defeated Al Lovelock
2) Buddy Rogers fought Johnny Barend to a draw (20:00)
3) Sandy Scott & George Scott defeated Bulldog Plechas & Joe Christie in three falls
4) World Heavyweight Champion Dick Hutton defeated Iron Mike DiBiase in three falls

Thursday, February 6, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Rip Rogers defeated Joe Christie via CO
2) Johnny Barend defeated Don Evans via DQ
3) Al Lovelock fought Oni Wiki Wiki to a draw (15:00)
4) Iron Mike DiBiase & Bulldog Pleches defeated George Scott & Sandy Scott to win the held-up World Tag Team Title
5) World Heavyweight Title Champion Dick Hutton defeated Buddy Rogers (w/ Bobby Wallace) (60:00) (referee: Ray Clements)

Saturday, February 8, 1958 – Bull Barn – Hereford, TX
1) Bulldog Plechas vs. Leo Garibaldi
2) Battle to the End: Iron Mike DiBiase vs. Rip Rogers

Tuesday, February 11, 1958 – Key City Sportatorium – Abilene, TX
1) Leo Garibaldi defeated The Great Bolo in three falls (referee: Richard Moody)
2) Iron Mike DiBiase defeated Eddie Baker in three falls
3) Doll Paige defeated Gypsy Rose in two straight falls

Wednesday, February 12, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Doll Page defeated Gypsy Rose
2) Rip Rogers fought Oni Wiki Wiki to a draw (20:00)
3) Johnny Barend defeated Don Evans via DQ in two straight falls
4) World Tag Team Champions Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas defeated George Scott & Sandy Scott via CO in three falls

Saturday, February 15, 1958 – Bull Barn – Hereford, TX
1) Gypsy Rose vs. Doll Paige
2) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas vs. Rip Rogers & Leo Garibaldi

Tuesday, February 18, 1958 – Key City Sportatorium – Abilene, TX
1) George Scott defeated Iron Mike DiBiase via DQ
2) George Scott & Sandy Scott defeated Mike DiBiase & Tokyo Joe in three falls
3) Joe Christie defeated Leo Garibaldi in three falls

Wednesday, February 19, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Al Lovelock defeated Leo Garibaldi
2) Buddy Rogers defeated Johnny Barend by winning the only fall of a scheduled three
3) Iron Mike DiBiase fought Don Evans to a double-DQ
4) Dory Funk defeated Bulldog Plechas in two straight falls

Thursday, February 20, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Leo Garibaldi & Johnny Barend defeated Bulldog Plechas & Joe Christie (20:00)
2) Gypsy Rose defeated Doll Paige
3) Don Evans defeated Rip Rogers via DQ in three falls (referee: Tokyo Joe)
4) Iron Mike DiBiase defeated Buddy Rogers (w/ Bobby Wallace) in three falls (60:00)
5) Dory Funk defeated Al Lovelock in three falls
6) Ray Clements defeated Bobby Wallace via DQ

Friday, February 21, 1958 – unknown arena – Borger, TX
1) Doll Paige vs. Gypsy Rose
2) Don Evans vs. Johnny Barend
3) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas vs. George Scott & Sandy Scott

Monday, February 24, 1958 – City Auditorium – Albuquerque, NM
1) Johnny Simms defeated Bob Elliot
2) Juan Garcia defeated Jim Wright in three falls
3) Miguel Lopez & Bulldog Plechas beat Buddy Rogers & Rip Rogers in three falls (60:00)

Tuesday, February 25, 1958 – Ector County Coliseum – Odessa, TX
1) Joe Christy vs. Rip Rogers
2) Cyclone Anaya & Leo Garibaldi defeated Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas in three falls
3) Buddy Rogers defeated Dory Funk in three falls (referee: Ray Clements)

Wednesday, February 26, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Johnny Barend defeated Al Lovelock
2) Buddy Rogers defeated Leo Garibaldi
3) Dory Funk defeated Joe Christie in three falls
4) Cyclone Anaya defeated Iron Mike DiBiase via DQ in three falls (referee: Ray Clements)

Thursday, February 27, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Johnny Barend fought Oni Wiki Wiki to a draw (15:00)
2) Joe Christie & Bobby Wallace defeated Leo Garibaldi & Ray Clements
3) Cyclone Anaya defeated Danny Plechas via DQ
4) Rip Rogers defeated Tokyo Joe
5) North American Heavyweight Champion Buddy Rogers (w/ Bobby Wallace) defeated Iron Mike DiBiase in three falls

Tuesday, March 4, 1958 – Ector County Coliseum – Odessa, TX
1) Iron Mike DiBiase fought Oni Wiki Wiki to a draw
2) Cyclone Anaya defeated Don Evans via DQ in three falls (referee: Ray Clements)
3) Dory Funk & Rip Rogers defeated Buddy Rogers & Bobby Wallace via DQ in three falls (referee: Ray Clements)

Wednesday, March 5, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Cyclone Anaya defeated Joe Christie
2) Bobby Wallace defeated Ray Clements when Clements was unable to pin Wallace twice in 20 minutes
3) Cyclone Anaya & Johnny Barend defeated Buddy Rogers & Joe Christie in three falls
4) Don Evans defeated Iron Mike DiBiase in three falls

Thursday, March 6, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Johnny Barend vs. Joe Christie
2) Dory Funk defeated Bobby Wallace (4:45)
3) Cyclone Anaya defeated Al Lovelock
4) Fight to the Finish: Iron Mike DiBiase defeated Don Evans
5) Dory Funk defeated North American Heavyweight Champion Buddy Rogers (w/ Bobby Wallace) via DQ in three falls

Friday, March 7, 1958 – National Guard Armory – Shamrock, TX
1) Oni Wiki Wiki vs. Ray Duran
2) Iron Mike DiBiase vs. Cyclone Anaya
3) Iron Mike DiBiase & Ray Duran vs. Cyclone Anaya & Oni Wiki Wiki

Tuesday, March 11, 1958 – Fairgrounds Arena – Lincoln, NE
1) Iron Mike DiBiase defeated Alberto Godoy
2) Jack Pesek defeated Johnny Ace in three falls
3) Verne Gagne defeated Ivan the Terrible in three falls

Saturday, March 15, 1958 – City Auditorium – Omaha, NE
1) Emil Dusek vs. Jack Pesek
2) Alberto Godoy vs. Ivan the Terrible
3) Iron Mike DiBiase & Jack Pesek vs. Emil Dusek & Ernie Dusek
4) Verne Gagne defeated Dick the Bruiser

Wednesday, March 26, 1958 – Fairgrounds Arena – Lincoln, NE
1) Iron Mike DiBiase defeated Bull Montana via DQ
2) Larry Hamilton fought Jack Pesek to a draw
3) Yukon Eric defeated Emil Dusek in two straight falls (12:25)

Saturday, March 29, 1958 – City Auditorium – Omaha, NE
1) Bobby Bruns beat Bull Montana via DQ
2) Iron Mike DiBiase defeated Frank Taylor
3) Ernie Dusek defeated Sonny Myers (33:15)
4) Dick the Bruiser defeated Yukon Eric via DQ

Saturday, April 5, 1958 – City Auditorium – Omaha, NE
1) Emil Dusek beat Johnny Ace (14:12)
2) Iron Mike DiBiase defeated Lee Henning via DQ
3) Ernie Dusek fought Jack Pesek to a draw
4) Dick the Bruiser defeated Yukon Eric in three falls

Thursday, April 10, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Judo Jacket Match: Al Lovelock fought Gene LeBell to a draw (15:00)
2) Cyclone Anaya defeated Joe Christie via DQ
3) Angelo Savoldi defeated Danny Savich in three falls
4) Battle to the End: Dory Funk defeated Don Evans (referee: Billy Weidner)
5) Bob Orton defeated Iron Mike DiBiase via DQ in three falls (referee: Tommy Phelps)

Tuesday, April 15, 1958 – Sales Pavilion – Edmonton, AB
1) Laura Martínez & Kay Noble vs. Penny Banner & Lorraine Johnson
2) Art Michalik vs. Jim Wright
3) Luther Lindsay vs. Tiger Tasker
4) Bud Curtis vs. Lou Newman
5) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas vs. Chico Garcia & Dick Hrstich
6) Mitsu Arakawa & Kinji Shibuya vs. Prince Maiava & Mike Paidousis

Wednesday, April 16, 1958 – Arena – Saskatoon, SK
1) Ivan Kalmikoff & Karol Kalmikoff vs. Mike Paidousis & Jim Wright
2) Bud Curtis & Chico García vs. Guy Brunetti & Joe Brunetti
3) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas vs. Dick Hrstich & Peter Maiava
4) Bob Elliot & Art Michalik vs. Dave Ruhl & Tiger Tasker

Thursday, April 17, 1958 – Exhibition Auditorium – Regina, SK
1) Jim Wright defeated Bob Elliot
2) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas defeated Dick Hrstich & Art Michalik
3) Ivan Kalmikoff & Karol Kalmikoff defeated Guy Brunetti & Joe Brunetti

Friday, April 18, 1958 – Victoria Pavilion – Calgary, AB
1) Kay Noble & Laura Martinez vs. Penny Banner & Lorraine Johnson
2) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas vs. Bud Curtis & Bob Elliot
3) Mike Paidousis & Chico Garcia vs. George Scott & Sandy Scott
4) Lou Newman vs. Luther Lindsay
5) Art Michalik & Guy Brunetti & Joe Brunetti vs. Jim Wright & Ivan Kalmikoff & Karol Kalmikoff

Monday, April 21, 1958 – Arena – Lethbridge, AB
1) Luther Lindsay vs. Mike Paidousis
2) Prince Maiava vs. Jim Wright
3) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas vs. Bob Elliot & Art Michalik
4) Ivan Kalmikoff & Karol Kalmikoff vs. Joe Brunetti & Guy Brunetti

Tuesday, April 22, 1958 – Sales Pavilion – Edmonton, AB
1) Luther Lindsay vs. Tiny Mills
2) Bud Curtis vs. Tiger Tasker
3) Jim Wright vs. Prince Maiava
4) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas vs. Art Michalik & Mike Paidousis
5) Guy Brunetti & Joe Brunetti vs. Mitsu Arakawa & Hans Schnabel
6) George Scott & Sandy Scott vs. Ivan Kalmikoff & Karol Kalmikoff

Wednesday, April 23, 1958 – Arena – Saskatoon, SK
1) Joe Brunetti vs. Tiger Tasker
2) Bud Curtis vs. Guy Brunetti
3) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas vs. Bob Elliot & Art Michalik
4) Ivan Kalmikoff & Karol Kalmikoff vs. Jim Wright & Mike Paidousis

Thursday, April 24, 1958 – Exhibition Auditorium – Regina, SK
1) Bud Curtis vs. Mike Paidousis
2) Chico Garcia vs. Luther Lindsay
3) Jim Wright defeated Art Michalik
4) Guy Brunetti & Joe Brunetti defeated Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas via DQ

Friday, April 25, 1958 – Victoria Pavilion – Calgary, AB
1) Guy Brunetti & Joe Brunetti vs. Ivan Kalmikoff & Karol Kalmikoff
2) Art Michalik vs. Jim Wright
3) Mitsu Arakawa & Chico Garcia vs. George Scott & Sandy Scott
4) Hans Schnabel vs. Tiger Tasker
5) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas vs. Bud Curtis & Bob Elliot

Tuesday, April 29, 1958 – Sales Pavilion – Edmonton, AB
1) Bud Curtis vs. Luther Lindsay
2) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas vs. Bob Elliot & Mike Paidousis
3) Guy Brunetti & Joe Brunetti vs. Hans Schnabel & Jim Wright
4) George Scott & Sandy Scott vs. Ivan Kalmikoff & Karol Kalmikoff
5) World Heavyweight Champion Dick Hutton defeated Prince Maiava

Thursday, May 1, 1958 – Exhibition Auditorium – Regina, SK
1) Guy Brunetti & Joe Brunetti vs. Ivan Kalmikoff & Karol Kalmikoff
2) Bulldog Plechas vs. George Scott
3) Iron Mike DiBiase vs. Sandy Scott
4) Art Michalik vs. Mitsu Arakawa
5) Dick Huffman vs. Hans Schnabel
6) World Heavyweight Champion Dick Hutton defeated Jim Wright via DQ

Monday, May 5, 1958 – Arena – Lethbridge, AB
1) George Scott & Sandy Scott defeated Jim Wright & Hans Schnabel via DQ
2) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas defeated Luther Lindsay & Bud Cody
3) Karol Kalmikoff defeated George Pencheff
4) World Heavyweight Champion Dick Hutton defeated Ivan Kalmikoff

Tuesday, May 6, 1958 – Sales Pavilion – Edmonton, AB
1) Helen Hild & Laura Martinez vs. Penny Banner & Lorraine Johnson
2) Bud Curtis vs. Luther Lindsay
3) Bob Elliot vs. Mitsu Arakawa
4) Jim Wright & Hans Schnabel vs. Maurice LaPointe & Tarzan Tourville
5) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas vs. George Scott & Sandy Scott
6) World Heavyweight/ Champion Dick Hutton vs. Karol Kalmikoff

Wednesday, May 7, 1958 – Arena – Saskatoon, SK
1) Bud Curtis defeated Mitsu Arakawa
2) Hans Schnabel defeated Bob Elliot
3) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas defeated Jim Wright & Mike Paidousis
4) Ivan Kalmikoff & Karol Kalmikoff vs. George Scott & Sandy Scott

Thursday, May 8, 1958 – Exhibition Auditorium – Regina, SK
1) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas defeated George Scott & Sandy Scott

Monday, May 12, 1958 – Arena – Lethbridge, AB
1) George Pencheff defeated Maurice LaPointe
2) Jim Wright & Hans Schnabel & Mike Paidousis defeated Ian Campbell & George Scott & Sandy Scott
3) Ivan Kalmikoff & Karol Kalmikoff defeated Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas via DQ

Tuesday, May 13, 1958 – Sales Pavilion – Edmonton, AB
1) Mike Paidousis & Jim Wright defeated George Scott & Sandy Scott
2) George Pencheff defeated Luther Lindsay
3) Maurice LaPointe & Tarzan Tourville defeated Ox Anderson & Mitsu Arakawa
4) Prince Maiava defeated Ox Anderson
5) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas defeated Ivan Kalmikoff & Karol Kalmikoff

Wednesday, May 14, 1958 – Arena – Saskatoon, SK
1) Hans Schnabel vs. Tarzan Tourville
2) Maurice LaPointe vs. Mitsu Arakawa
3) George Scott & Sandy Scott vs. Mike Paidousis & Jim Wright
4) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas vs. Ivan Kalmikoff & Karol Kalmikoff

Thursday, May 15, 1958 – Exhibition Auditorium – Regina, SK
1) Maurice LaPointe & Tarzan Tourville defeated Ivan Kalmikoff & Karol Kalmikoff via DQ
2) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas defeated George Scott & Sandy Scott

Tuesday, May 20, 1958 – Sales Pavilion – Edmonton, AB
1) Prince Maiava defeated Mitsu Arakawa
2) George Pencheff defeated Ox Anderson
3) Handicap Match: Bill Miller & Ed Miller defeated Art Michalik
4) Mike Paidousis & Jim Wright fought Maurice LaPointe & Tarzan Tourville to a draw
5) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas fought Guy Brunetti & Joe Brunetti to a no contest

Thursday, May 22, 1958 – Exhibition Auditorium – Regina, SK
1) George Pencheff fought Tarzan Tourville to a draw
2) Maurice Lapointe defeated Ox Anderson
3) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas defeated Mike Paidousis & Jim Wright
4) Bill Miller & Ed Miller defeated Guy Brunetti & Joe Brunetti via CO

Friday, May 23, 1958 – Victoria Pavilion – Calgary, AB
1) Tarzan Tourville defeated Mike Paidousis
2) Art Michalik defeated Mitsu Arakawa
3) Jim Wright defeated Maurice LaPointe
4) Bill Miller & Ed Miller defeated Luther Lindsay & Prince Maiava
5) Guy Brunetti & Joe Brunetti defeated Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas via DQ

Tuesday, May 27, 1958 – Sales Pavilion – Edmonton, AB
1) Mike Paidousis fought Prince Maiava to a draw
2) Art Michalik fought George Pencheff to a draw
3) Luther Lindsay defeated Mitsu Arakawa
4) Bill Miller & Ed Miller defeated Maurice LaPointe & Tarzan Tourville
5) Guy Brunetti & Joe Brunetti defeated Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas
6) Whipper Billy Watson defeated Jim Wright

Thursday, May 29, 1958 – Exhibition Auditorium – Regina, SK
1) Mitsu Arakawa vs. Tarzan Tourville
2) Maurice LaPointe vs. Mike Paidousis
3) Bulldog Plechas vs. Jim Wright
4) Bill Miller & Ed Miller vs. Guy Brunetti & Joe Brunetti
5) Iron Mike DiBiase vs. Whipper Billy Watson

Friday, May 30, 1958 – Victoria Pavilion – Calgary, AB
1) Prince Maiavia defeated Mitsu Arakawa
2) Luther Lindsay defeated Art Michalik
3) Maurice LaPointe & Tarzan Tourville defeated Mike Paidousis & Jim Wright via DQ
4) Bill Miller & Ed Miller defeated Guy Brunetti & Joe Brunetti
5) Whipper Billy Watson defeated Iron Mike DiBiase

Thursday, June 5, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Ricky Romero defeated Danno McDonald (15:00)
2) Bob Geigel defeated Cyclone Anaya via DQ
3) Little Red Feather & Tiny Tim defeated Irish Jackie & Bull Brummell
4) Iron Mike DiBiase defeated Don Evans (referee: Ray Clements)
5) Dory Funk defeated Angelo Savoldi in three falls to win the World Junior Heavyweight Title

Saturday, June 7, 1958 – Bull Barn – Hereford, TX
1) Little Red Feather vs. Bull Brummell
2) Iron Mike DiBiase vs. Dory Funk
3) Iron Mike DiBiase & Bull Brummell vs. Dory Funk & Little Red Feather

Monday, June 9, 1958 – Top o’ Texas Sportsman’s Club – Pampa, TX
1) Don Curtis fought Bob Elliot to a draw
2) Iron Mike DiBiase defeated Cyclone Anaya in three falls
3) Dory Funk defeated Tokyo Joe

Wednesday, June 11, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Danno McDonald defeated Joe Blanchard
2) Ray Clements fought Tokyo Joe to a double-CO
3) Iron Mike DiBiase defeated Don Curtis in three falls
4) Fight to the Finish: Dory Funk & Bob Geigel defeated Ricky Romero & Cyclone Anaya

Thursday, June 12, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Bob Elliot fought Bob Geigel to a draw (15:00)
2) Danno McDonald defeated Don Curtis
3) Iron Mike DiBiase fought Angelo Savoldi to a draw (20:00)
4) World Tag Team Champions Cyclone Anaya & Ricky Romero defeated Al Lovelock & Tokyo Joe via DQ in three falls
5) Dory Funk defeated Wild Bull Curry in two straight falls

Monday, June 16, 1958 – Top o’ Texas Sportsman’s Club – Pampa, TX
1) The Great Bolo fought Ricky Romero to a draw
2) The Great Zorro defeated Bob Elliot
3) Tokyo Joe defeated Iron Mike DiBiase via DQ in three falls

Tuesday, June 17, 1958 – Ector County Coliseum – Odessa, TX
1) Tokyo Joe fought Danno McDonald to a draw (30:00)
2) The Great Zorro defeated Cyclone Anaya in three falls
3) Dory Funk defeated Iron Mike DiBiase via DQ in three falls (referee: Ray Clements)

Wednesday, June 18, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Ricky Romero defeated Joe Blanchard
2) Don Curtis & Danno McDonald defeated Al Lovelock & Tokyo Joe
3) Bob Geigel defeated Cyclone Anaya in two straight falls
4) Iron Mike DiBiase defeated Dory Funk in three falls

Thursday, June 19, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Don Curtis defeated Danno McDonald
2) Bob Elliot defeated Al Lovelock
3) Cyclone Anaya defeated Doug Donovan
4) Art Nelson defeated Ricky Romero
5) The Great Zorro defeated Joe Blanchard
6) Bob Geigel defeated Suni War Cloud
7) Iron Mike DiBiase defeated Tokyo Joe
8) Don Curtis defeated Cyclone Anaya
9) The Great Zorro defeated Bob Elliot
10) Iron Mike DiBiase fought Art Nelson to a double-DQ
11) The Great Zorro defeated Bob Geigel
12) The Great Zorro defeated Don Curtis to win the vacant North American Heavyweight Title (referee: Dory Funk)

Monday, June 23, 1958 – Top o’ Texas Sportsman’s Club – Pampa, TX
1) Ricky Romero fought Danno McDonald to a draw (20:00)
2) Iron Mike DiBiase defeated The Great Bolo via CO in three falls
3) Tokyo Joe defeated The Great Zorro via DQ (referee: Tommy Phelps)

Tuesday, June 24, 1958 – Ector County Coliseum – Odessa, TX
1) Tokyo Joe vs. Cyclone Anaya
2) Art Nelson vs. The Great Zorro
3) Iron Mike DiBiase vs. Don Curtis

Wednesday, June 25, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Don Curtis defeated Bob Elliot
2) Iron Mike DiBiase defeated Cyclone Anaya
3) The Great Zorro fought Art Nelson to a draw in three falls
4) World Junior Heavyweight Champion Dory Funk defeated Ricky Romero in three falls

Thursday, June 26, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Bob Geigel fought Danno McDonald to a draw (15:00)
2) Iron Mike DiBiase defeated Art Nelson via DQ in two straight falls
3) North American Heavyweight Champion The Great Zorro defeated Don Curtis in two straight falls
4) Al Lovelock & Tokyo Joe defeated Cyclone Anaya & Ricky Romero in two straight falls to win the World Tag Team Title

Monday, June 30, 1958 – Top o’ Texas Sportsman’s Club – Pampa, TX
1) Ricky Romero defeated Danno McDonald
2) Art Nelson defeated Don Curtis
3) Iron Mike DiBiase fought The Great Zorro to a double-DQ (referee: Tommy Phelps)

Tuesday, July 1, 1958 – Ector County Coliseum – Odessa, TX
1) Iron Mike DiBiase fought Ricky Romero to a draw (20:00)
2) Iron Mike DiBiase & Danno McDonald defeated Don Curtis & Ricky Romero in three falls (referee: Ray Clements)
3) The Great Zorro defeated Art Nelson in two staright falls

Wednesday, July 2, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Ricky Romero defeated Tokyo Joe
2) Iron Mike DiBiase defeated Bob Geigel
3) Art Nelson defeated Dory Funk in two straight falls
4) The Great Zorro defeated Don Curtis in two straight falls

Thursday, July 3, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Ricky Romero defeated Danno McDonald
2) Art Nelson defeated Don Curtis
3) Kurt Von Poppenheim & The Great Zorro defeated Al Lovelock & Tokyo Joe in three falls to win the World Tag Team Title
4) World Junior Heavyweight Champion Dory Funk fought Iron Mike DiBiase to a draw in three falls (60:00)

Monday, July 7, 1958 – Top o’ Texas Sportsman’s Club – Pampa, TX
1) Kurt Von Poppenheim fought Danno McDonald to a draw (20:00)
2) Iron Mike DiBiase defeated Ricky Romero in three falls
3) The Great Zorro defeated Art Nelson in two straight falls

Wednesday, July 9, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Al Lovelock defeated Bob Elliot
2) Kurt Von Poppenheim defeated Tito Carreon
3) Iron Mike DiBiase fought Ricky Romero to a double-CO in three falls
4) The Great Zorro defeated Art Nelson in three falls

Thursday, July 10, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Tokyo Joe defeated Bob Elliot
2) Al Lovelock fought Bob Geigel to a draw (20:00)
3) Iron Mike DiBiase & Art Nelson defeated World Tag Team Champions The Great Zorro & Kurt Von Poppenheim via DQ
4) World Junior Heavyweight Champion Dory Funk defeated Ricky Romero in three falls

Monday, July 14, 1958 – Top o’ Texas Sportsman’s Club – Pampa, TX
1) Art Nelson fought Kurt Von Poppenheim to a draw (15:00)
2) Ricky Romero defeated The Great Bolo in three falls
3) Iron Mike DiBiase & Art Nelson defeated The Great Zorro & Kurt Von Poppenheim in two straight falls

Tuesday, July 15, 1958 – Ector County Coliseum – Odessa, TX
1) Ricky Romero vs. Kurt Von Poppenheim
2) Iron Mike DiBiase & Ricky Romero vs. Kurt Von Poppenheim & Art Nelson
3) Dory Funk vs. The Great Zorro

Wednesday, July 16, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Danno McDonald fought Al Lovelock to a draw
2) Ricky Romero defeated Bob Geigel in three falls
3) Iron Mike DiBiase & Art Nelson defeated Kurt Von Poppenheim & The Great Zorro in three falls to win the World Tag Team Title

Thursday, July 17, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Bob Geigel defeated Danno McDonald
2) Ricky Romero & Tito Carreon defeated Al Lovelock & Tokyo Joe
3) Fight to the Finish: Art Nelson defeated Kurt Von Poppenheim
4) Fight to the Finish: Iron Mike DiBiase defeated The Great Zorro to win the North American Heavyweight Title (referee: Ray Clements)

Tuesday, July 22, 1958 – Ector County Coliseum – Odessa, TX
1) Tokyo Joe defeated Art Nelson via referee’s decision after a time limit draw (15:00) (referee: Ray Clements)
2) Ethel Johnson defeated Betty White
3) Ricky Romero defeated Iron Mike DiBiase in three falls (referee: Ray Clements)
4) World Heavyweight Champion Dick Hutton defeated The Great Zorro in two straight falls (referee: Ray Clements)

Wednesday, July 23, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Marva Scott defeated Betty White
2) Dory Funk fought Tokyo Joe to a draw
3) Art Nelson defeated Ricky Romero via DQ in three falls
4) Iron Mike DiBiase defeated The Great Zorro in three falls

Thursday, July 24, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Ricky Romero defeated Al Lovelock
2) Babs Wingo & Betty White defeated Ethel Johnson & Marva Scott
3) Tokyo Joe defeated Art Nelson (15:00)
4) Iron Mike DiBiase defeated Dory Funk via DQ (referee: Tommy Phelps)
5) World Heavyweight Champion Dick Hutton defeated The Great Zorro in three falls

Saturday, July 26, 1958 – Bull Barn – Hereford, TX
1) Iron Mike DiBiase vs. Ricky Romero
2) Dory Funk vs. Tokyo Joe

Monday, July 28, 1958 – Top o’ Texas Sportsman’s Club – Pampa, TX
1) Tokyo Joe fought Mike DiBiase to a draw
2) Texas Negro Women’s Champion Ethel Johnson defeated Betty White (sub. Babs Wingo)
3) World Tag Team Champions Iron Mike DiBiase & Art Nelson defeated Tokyo Joe & The Great Bolo

Tuesday, July 29, 1958 – Ector County Coliseum – Odessa, TX
1) Iron Mike DiBiase defeated Alex Perez in two straight falls (referee: Tokyo Joe)
2) Art Nelson fought Tokyo Joe to a double-DQ in three falls (referee: Alex Perez)
3) Ricky Romero defeated Hard Boiled Haggerty via CO in three falls (referee: Alex Perez)

Wednesday, July 30, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Hard Boiled Haggerty defeated Danno McDonald
2) Iron Mike DiBiase defeated Bob Geigel in three falls
3) Tokyo Joe defeated Dory Funk in two straight falls
4) Art Nelson defeated Ricky Romero in three falls

Thursday, July 31, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Handicap Match: Tokyo Joe & Bob Geigel defeated Ricky Romero & Tito Carreon & Alex Perez
2) Ethel Johnson defeated Babs Wingo
3) Art Nelson defeated Danno McDonald
4) Hard Boiled Haggerty defeated Al Lovelock
5) Dory Funk (w/ Bob Geigel) defeated Iron Mike DiBiase (w/ Art Nelson) via DQ in three falls (referee: Clark Jarnagin)

Monday, August 4, 1958 – Top o’ Texas Sportsman’s Club – Pampa, TX
1) The Great Bolo defeated Art Nelson
2) Al Kashey defeated Tommy Phelps in two straight falls
3) World Tag Team Champions Iron Mike DiBiase & Art Nelson defeated Tokyo Joe & The Great Bolo

Tuesday, August 5, 1958 – Key City Sportatorium – Abilene, TX
1) Danno McDonald fought The Great Bolo to a draw (15:00)
2) Tokyo Joe defeated Iron Mike DiBiase in three falls
3) Tito Carreon fought Bob Geigel to a no contest in three falls

Wednesday, August 6, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Hard Boiled Haggerty defeated Al Kashey
2) Iron Mike DiBiase & Tokyo Joe defeated Dory Funk & Bob Geigel in three falls
3) Ricky Romero defeated Art Nelson in two straight falls

Thursday, August 7, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Al Kashey defeated Danno McDonald
2) Ricky Romero defeated Wild Red Berry
3) Hard Boiled Haggerty defeated Tokyo Joe via DQ (referee: Tommy Phelps)
4) Iron Mike DiBiase & Art Nelson defeated Dory Funk & Bob Geigel in three falls

Friday, August 8, 1958 – unknown arena – Borger, TX
1) Ricky Romero defeated Hard Boiled Haggerty
2) Art Nelson defeated Tokyo Joe
3) Dory Funk & Bob Geigel & Tokyo Joe defeated Iron Mike DiBiase & Tommy Phelps & Art Nelson

Monday, August 11, 1958 – Top o’ Texas Sportsman’s Club – Pampa, TX
1) Ricky Romero defeated Tommy Phelps
2) Iron Mike DiBiase defeated Al Kashey
3) Tokyo Joe defeated Art Nelson via DQ

Tuesday, August 12, 1958 – Ector County Coliseum – Odessa, TX
1) Mike DiBiase vs. Alex Perez
2) Iron Mike DiBiase & Art Nelson vs. Alex Perez & Ricky Romero
3) Hard Boiled Haggerty vs. Al Kashey

Wednesday, August 13, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Art Nelson defeated Danno McDonald
2) Bob Geigel fought Hard Boiled Haggerty to a draw in three falls (45:00)
3) Ricky Romero defeated Iron Mike DiBiase in three falls to win the North American Heavyweight Title

Thursday, August 14, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Ricky Romero defeated Danno McDonald
2) Al Kashey & Tiny Tim defeated Al Lovelock & Pee Wee James
3) Bob Geigel defeated Hard Boiled Haggerty via DQ
4) Dory Funk & Bob Geigel & Tokyo Joe defeated Iron Mike DiBiase & Art Nelson & Hard Boiled Haggerty in three falls (60:00)

Monday, August 18, 1958 – Top o’ Texas Sportsman’s Club – Pampa, TX
1) Doug Donovan vs. Tommy Phelps
2) Hard Boiled Haggerty vs. Ricky Romero
3) Iron Mike DiBiase vs. Tokyo Joe

Tuesday, August 19, 1958 – Ector County Coliseum – Odessa, TX
1) Ricky Romero fought Art Nelson to a draw (20:00) (referee: Ray Clements)
2) Ray Clements & Art Nelson defeated Ricky Romero & Al Kashey in three falls (referee: Dory Funk)
3) Iron Mike DiBiase defeated Dory Funk in three falls (referee: Ray Clements)

Wednesday, August 20, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Doug Donovan fought Al Kashey to a draw (20:00)
2) Danno McDonald defeated Iron Mike DiBiase via DQ
3) Ricky Romero defeated The Great Bolo in two straight falls
4) Bob Geigel defeated Art Nelson in three falls

Thursday, August 21, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Al Lovelock & Doug Donovan defeated Al Kashey & Tito Carreon
2) Chief War Cloud defeated Art Nelson
3) Hard Boiled Haggerty defeated Bob Geigel in two straight falls
4) Iron Mike DiBiase defeated Tokyo Joe in three falls

Saturday, August 23, 1958 – Bull Barn – Hereford, TX
1) Tito Carreon vs. Art Nelson
2) Iron Mike DiBiase vs. The Great Bolo

Monday, August 25, 1958 – Top o’ Texas Sportsman’s Club – Pampa, TX
1) Tommy Phelps defeated Larry Wright
2) Ricky Romero vs. Tokyo Joe
3) Iron Mike DiBiase vs. Hard Boiled Haggerty

Tuesday, August 26, 1958 – Ector County Coliseum – Odessa, TX
1) Bob Geigel fought Ricky Romero to a draw (20:00)
2) Art Nelson defeated Al Kashey in three falls
3) Iron Mike DiBiase (w/ Art Nelson) defeated Dory Funk (w/ Bob Geigel) via DQ in three falls (referee: Ray Clements)

Wednesday, August 27, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Al Kashey defeated Doug Donovan in three falls
2) Hard Boiled Haggerty defeated Bob Geigel in three falls
3) Iron Mike DiBiase & Art Nelson defeated Ricky Romero & Ray Clements in three falls

Thursday, August 28, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Al Kashey defeated Al Lovelock
2) Bob Geigel defeated Art Nelson (15:00)
3) Ricky Romero defeated Doug Donovan
4) Iron Mike DiBiase & Art Nelson & Hard Boiled Haggerty defeated Dory Funk & Bob Geigel & Al Kashey in three falls

Monday, September 1, 1958 – Top o’ Texas Sportsman’s Club – Pampa, TX
1) Doug Donovan vs. Tommy Phelps
2) Iron Mike DiBiase vs. Tokyo Joe
3) Dory Funk vs. Hard Boiled Haggerty

Tuesday, September 2, 1958 – Ector County Coliseum – Odessa, TX
1) Bob Geigel vs. Art Nelson
2) Iron Mike DiBiase vs. Doug Donovan
3) Iron Mike DiBiase & Ray Clements & Art Nelson vs. Bob Geigel & Dory Funk & Ricky Romero

Wednesday, September 3, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Al Kashey vs. Bob Geigel
2) Doug Donovan vs. Tito Carreon
3) Hard Boiled Haggerty defeated Tokyo Joe via DQ in two straight falls
4) Iron Mike DiBiase & Art Nelson defeated Ricky Romero & Ray Clements via DQ in three falls

Thursday, September 4, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Al Kashey fought Ricky Romero to a draw (15:00)
2) Art Nelson defeated Bob Geigel via DQ
3) Iron Mike DiBiase fought Doug Donovan to a draw (20:00)
4) Dory Funk fought Hard Boiled Haggerty to a no contest in three falls (referee: Al Lovelock)

Monday, September 8, 1958 – Top o’ Texas Sportsman’s Club – Pampa, TX
1) Iron Mike DiBiase vs. Bob Geigel
2) Doug Donovan vs. The Great Bolo
3) Iron Mike DiBiase & Hard Boiled Haggerty vs. Dory Funk & Bob Geigel

Tuesday, September 9, 1958 – Ector County Coliseum – Odessa, TX
1) Art Nelson defeated Bob Geigel
2) Ricky Romero defeated Tokyo Joe in three falls
3) Dory Funk & Bob Geigel defeated Iron Mike DiBiase & Art Nelson in two straight falls (referee: Tommy Phelps)

Wednesday, September 10, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Dory Funk fought Hard Boiled Haggerty to a double-DQ in three falls
2) Iron Mike DiBiase defeated Ray Clements via CO in three falls
3) Art Nelson & Doug Donovan defeated Ricky Romero & Chico Romero via CO in three falls

Thursday, September 11, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Bob Geigel fought Al Kashey to a draw
2) Doug Donovan defeated Tokyo Joe
3) World Tag Team Champions Iron Mike DiBiase & Art Nelson defeated Ricky Romero & Chico Romero in three falls
4) Dory Funk defeated Hard Boiled Haggerty via DQ (referee: Al Lovelock)

Thursday, September 25, 1958 – West Texas State Fieldhouse – Canyon, TX
1) Iron Mike DiBiase fought Ricky Romero to a draw (15:00)
2) Kathy Starr defeated Lolita Martinez (referee: Clark Jarnigan)
3) Larry Chene defeated Doug Donovan in two straight falls
4) Dory Funk defeated Art Nelson in three falls

[September 29 – DiBiase was advertised to appear in Pampa, but instead wrestled in Hutchinson.]

Monday, September 29, 1958 – Convention Hall – Hutchinson, KS
1) Iron Mike DiBiase vs. Chief War Cloud
2) Ike Eakins & Bob Geigel vs. Tito Carreon & Bob Ellis

Tuesday, September 30, 1958 – Key City Sportatorium – Abilene, TX
1) Iron Mike DiBiase fought Al Kashey to a draw
2) Kathy Starr defeated Helen Hild in two straight falls
3) Art Nelson defeated The Great Bolo in three falls

Thursday, October 2, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Doug Donovan defeated Bad Boy Hines (0:15)
2) Ali Bey defeated Al Kashey (11:15)
3) Kathy Starr defeated Helen Hild (10:30)
4) World Tag Team Champions Iron Mike DiBiase & Art Nelson defeated Ricky Romero & Larry Chene in three falls
5) Dory Funk defeated World Heavyweight Champion Dick Hutton via DQ in three falls (referee: Ray Clements)

Monday, October 6, 1958 – Top o’ Texas Sportsman’s Club – Pampa, TX
1) Ray Clements vs. Don Bradley
2) Bad Boy Hines vs. Tommy Phelps
3) Iron Mike DiBiase vs. Ricky Romero

Tuesday, October 7, 1958 – Ector County Coliseum – Odessa, TX
1) Ray Clements defeated Bad Boy Hines
2) Iron Mike DiBiase defeated Ricky Romero in three falls
3) Larry Chene defeated Doug Donovan in three falls (referee: Tommy Phelps)

Wednesday, October 8, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Tommy Phelps fought Al Lovelock to a draw (15:00)
2) Dory Funk fought Ali Bey to a draw (20:00)
3) Doug Donovan defeated Larry Chene due to blood stoppage in three falls (referee: Tommy Phelps)
4) Ricky Romero & Gory Guerrero defeated Iron Mike DiBiase & Art Nelson in three falls to win the World Tag Team Title

Thursday, October 9, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Larry Chene & Ricky Romero & Gory Guerrero defeated Iron Mike DiBiase & Art Nelson & Doug Donovan
2) Ali Bey defeated Art Nelson (20:00)
3) Doug Donovan defeated Ray Clements
4) Larry Chene defeated Iron Mike DiBiase via DQ in three falls

Thursday, October 16, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Ali Bey defeated Danno McDonald
2) Bob Geigel fought Bulldog Plechas to a draw (20:00)
3) Ripper Leone defeated Larry Chene via blood stoppage (referee: Ray Clements)
4) Lorraine Johnson & Penny Banner defeated Kay Noble & Lolita Martinez
5) Battle to the End: Dory Funk (w/ Bob Geigel) defeated Iron Mike DiBiase (w/ Bulldog Plechas)

Saturday, October 25, 1958 – City Auditorium – Omaha. NE
1) Iron Mike DiBiase defeated Legs Langevin (17:42)
2) Jack Pesek defeated Tito Carreon (18:05)
3) Doug Gilbert & Johnny Gilbert fought Emil Dusek & Ernie Dusek to a draw in three falls
4) Edouard Carpentier fought Verne Gagne to a no contest in three falls

Monday, November 17, 1958 – St. Michael’s High School – Santa Fe, NM
1) Lord Littlebrook vs. Tiny Roe
2) Yussel the Muscle vs. Juan Garcia
3) Miguel Lopez vs. Larry Chene

Tuesday, November 18, 1958 – American Legion Auditorium – Farmington, NM
1) Juan Garcia vs. Bulldog Plechas
2) Lord Littlebrook vs. Tiny Roe
3) Iron Mike DiBiase vs. Danno McDonald

Thursday, November 20, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Art Nelson defeated Gory Guerrero
2) Sonny Myers & Cowboy Bradley & Lord Littlebrook defeated Bulldog Plechas & Tiny Roe & Beau Brummell in three falls
3) Iron Mike DiBiase defeated Dick Steinborn
4) Dory Funk defeated Larry Chene in three falls

Saturday, November 22, 1958 – Bull Barn – Hereford, TX
1) Iron Mike DiBiase vs. The Bruiser
2) Doug Donovan vs. Sonny Myers

Monday, November 24, 1958 – Civic Auditorium – Albuquerque, NM
1) Ricky Romero & Gory Guerrero defeated Doug Donovan & Red Donovan
2) Bulldog Plechas & Art Nelson defeated Larry Chene & Danno McDonald
3) Miguel Lopez & Juan Garcia defeated Ricky Romero & Gory Guerrero
4) Miguel Lopez & Juan Garcia defeated Bulldog Plechas & Art Nelson in three falls to win the vacant Rocky Mountain Tag Team Title (60:00)

Tuesday, November 25, 1958 – American Legion Auditorium – Farmington, NM
1) Art Nelson defeated Gory Guerrero (18:25)
2) Bulldog Plechas defeated Danno McDonald in three falls (27:35)
3) Iron Mike DiBiase defeated Larry Chene in three falls

Wednesday, November 26, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Larry Chene vs. Bad Boy Hines
2) The Bruiser defeated Ray Clements via DQ in three falls
3) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas & Art Nelson defeated Dory Funk & Ricky Romero & Gory Guerrero in three falls

Thursday, November 27, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Gory Guerrero defeated The Bruiser (30:00)
2) Lord Littlebrook defeated Tiny Roe
3) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas & Art Nelson defeated Doug Donovan & Sonny Myers & Ricky Romero in two straight falls
4) Dory Funk defeated Larry Chene in three falls

Saturday, November 29, 1958 – Bull Barn – Hereford, TX
1) Iron Mike DiBiase vs. Sonny Myers
2) Lord Littlebrook vs. Tiny Roe
3) Dory Funk vs. Doug Donovan

Monday, December 1, 1958 – Civic Auditorium – Albuquerque, NM
1) Miguel Lopez defeated Art Nelson in three falls
2) Lola Martinez & Kay Noble defeated Kathy Starr & Lorraine Johnson in three falls
3) Bulldog Plechas defeated Ricky Romero in three falls to win the Rocky Mountain Heavyweight Title

Tuesday, December 2, 1958 – American Legion Auditorium – Farmington, NM
1) Penny Banner vs. Lola Martinez
2) Iron Mike DiBiase & Bulldog Plechas vs. Ricky Romero & Juan Garcia

Wednesday, December 3, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Gory Guerrero fought Doug Donovan to a draw
2) Iron Mike DiBiase defeated Ricky Romero
3) Brownie the Wrestling Bear defeated Art Nelson & Bulldog Plechas
4) Dory Funk defeated The Bruiser

Thursday, December 4, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Larry Chene defeated Doug Donovan (30:00)
2) Art Nelson defeated The Bruiser
3) Lolita Martinez & Kay Noble defeated Lorraine Johnson & Kathy Starr to win the World Women’s Tag Team Title
4) Iron Mike DiBiase defeated Brownie the Wrestling Bear via DQ
5) Bulldog Plechas defeated Dory Funk via CO in three falls

Monday, December 8, 1958 – Civic Auditorium – Albuquerque, NM
1) Danno McDonald fought Larry Chene to a draw
2) Miguel Lopez defeated Yussel the Muscle in three falls
3) Bulldog Plechas defeated Brownie the Wrestling Bear
4) Juan Garcia defeated Art Nelson in three falls

Tuesday, December 9, 1958 – American Legion Auditorium – Farmington, NM
1) Bulldog Plechas defeated Mike Burnell (14:30)
2) Art Nelson fought Juan Garcia to a draw
3) Iron Mike DiBiase defeated Larry Chene via DQ in three falls

Wednesday, December 10, 1958 – Fair Park Coliseum – Lubbock, TX
1) Sonny Myers fought Gory Guerrero to a draw
2) Kay Noble & Laura Martinez defeated Lorraine Johnson & Kathy Starr in three falls
3) The Bruiser defeated Art Nelson in three falls
4) Iron Mike DiBiase defeated Ricky Romero in three falls to win the North American Heavyweight Title

Thursday, December 11, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Bad Boy Hines defeated Rube Wright
2) Gory Guerrero & Ricky Romero defeated Doug Donovan & Red Donovan
3) Brownie the Wrestling Bear defeated Doug Donovan & Red Donovan
4) Iron Mike DiBiase defeated Larry Chene via DQ
5) World Tag Team Champions Art Nelson & Bulldog Plechas defeated Dory Funk & Sonny Myers in three falls

Tuesday, December 16, 1958 – American Legion Auditorium – Farmington, NM
1) Danno McDonald defeated Ricky Romero (13:00)
2) Bob Geigel defeated Bulldog Plechas in two straight falls
3) Iron Mike DiBiase defeated Dory Funk in three falls

Thursday, December 18, 1958 – Sports Arena – Amarillo, TX
1) Bad Boy Hines defeated Red Donovan
2) The Bruiser fought Doug Donovan to a draw (30:00)
3) Larry Chene defeated Gory Guerrero (45:00)
4) Dory Funk & Bob Geigel & Sonny Myers defeated Iron Mike DiBiase & Art Nelson & Bulldog Plechas in three falls



____________________
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain